شهداء طایفه

شهید علی اوسط محمدی

نامعلی اوسط
نام خانوادگیمحمدی لاریجانی
نام پدرمحمد
نام مادرفاطمه شیرازی ایرایی
تاریخ تولد۱۳۳۲/۱۰/۱۷
محل تولدآمل
تاریخ شهادت۱۳۶۴/۱۲/۲۲
محل شهادتفاو
نوع عضویتبسیج
یگانلشگر ۲۵ کربلا
مزارامام زاده ابراهیم آمل
تاریخ تدفین۱۳۷۴/۰۵/۰۸
وضعیت تاهلمتاهل
شهید علی اوسط محمدی ایرایی

وصیت نامه شهید

*توصیه نامه شهید علی اوسط محمدی*

توصیه من به شما این است که پیرو ولایت فقیه باشید تا ازمسیر راست منحرف نشوید. حق وحقوق دیگران را رعایت کنید چرا که در اسلام تاکید زیادی درباره رعایت حق الناس شده است. به فقرا و مستمندان در حد بضاعت خود یاری رسانید. به خواهرانم توصیه می کنم که زینب وار زندگی کرده وهمیشه حجاب خود را حفظ کنند چرا که حجاب آنان برتر و کوبنده تراز خون شهید است.

 

علی اوسط محمدی لاریجانی

خاطرات از شهید

شهید علی اوسط محمدی
سمت راست حاج عباس محمدی و سمت چپ شهید علی اوسط محمدی

زمانی که او معلم شد حقوق می گرفت و  همه  ی پول را به افراد بی بضاعت و فقیر می داد و به اندازه صد تومان هم به خانه نمی آورد می گفتیم تو با این مقدار پول باید تا آخر ماه سر کنی می گفت:« خدا بزرگ است» زمانی که او شهید شد یک روز یک خانم با سه تا بچه دور عباس را گرفتند و گفتند تو چرا چند وقتی به ما کمک نمی کنی که ایشان متوجه شدند شهید به آنها کمک می کردند و به آنها گفتند که آن کسی که به شما کمک می کرد برادرم بود و الان هم شهید شد و خودش به آن زن کمک کرد.

آخرین باری که داشت می رفت جبهه آمد خانه ما تا از من خداحافظی کند ولی من خانه نبودم و او را ندیدم رفت مغازه پدرش از پدرش و از خواهرش خداحافظی کرد و رفت.

به نقل از مادر ایشان

ایشان که یک بار رفته بودند جبهه برخلاف دفعات قبل زود آمدند مرخصی از او سوال کردم چرا این بار زود برگشتی گفت چیزی نیست گفتم هر چه هست به من بگو در حال صحبت با ایشان بودم که متوجه شدم ایشان نمی توانند نفس بکشند علت را جویا شدم و پیراهن ایشان را کنار زدم دیدم روی قفسه سینه ایشان کبود است سوال کردم چه اتفاقی برایت افتاد گفت پشت ماشین نشسته بودیم داشتیم صندوق رأی برای (شهید) رجائی جمع می کردیم و ماشین با سرعت داشت می رفت و سرپیچ من افتادم و زخمی شدم و بخاطر اینکه آن جا مزاحم آنها نشوم زود برگشتم.

به نقل از برادر ایشان آقای عباس محمّدی

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام ممنون از سایت خوبتون ای کاش از فرزندان شهید علی اوسط محمدی هم مطالبی دل توشته ایی ویا تصاویر آن ها چیزی میگذاشتین من خیلی دوست دارم زیارتشون کنم اما نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا