شهداء طایفه

شهید نادر خضری

 

 مشخصات شهید

کشور ایران استان مازندران شهرستان آمل
تاریخ تولد  ۱۳۴۰/۰۸/۰۵ تاریخ شهادت  ۱۳۶۱/۰۹/۱۰ آبادی  ایرا
مضعیت تاهل  مجرد  جنسیت  مذکر دین  اسلام
مذهب  شیعه  عضویت  سپاه – کادر
یگان  لشکر ۲۵ کربلا
تحصیلات  متوسطه  رشته تحصیلی  – مسئولیت  –
نام پدر  علی اصغر نام مادر  – تخصص  –
رسته شغل  –  

 

 شناسنامه شهادت و تدفین

تاریخ شهادت   ۱۳۶۱/۰۹/۱۰ محل شهادت زبیدات عراق
عملیات
 موضوع شهادت
جبهه
 نحوه شهادت
 اصابت ترکش و انفجار گلوله توپ
 محل دفن
 آمل  تاریخ تدفین
 گلزار  امام زاده ابراهیم

 وصیت‌نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدقین

 به خانواده‏هاى شهدا بگوئید که خمینى در سوگ عزیزان شماست.

    امام خمینى

 خدا جان و مال اهل ایمان را به بهاى بهشت خریدارى کرده آنهایى که در راه خدا کارزار مى‏کنند پس مى‏کشند و کشته مى‏شوند.

 بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و سلام بر مهدى این مصلح جهان و درود بر امام امت.

 بار خدایا! تو شاهد باش که این راه را آگاهانه انتخاب کرده‏ام و فقط در جهت رضاى تو در این راه گام نهاده‏ام و چگونه تحمل آن را خواهم کرد که دشمن بیگانه به جان و مال و ناموس ما تجاوز نماید و ما نظاره‏گر این عمل باشیم. خیر تا زمانى که ما سرورى چون حسین و صاحبى چون مهدى و رهبرى چون خمینى داریم هرگز به ظلمى تن درنخواهیم داد زیرا وعده خدا حق است.

 همانا حزب خدا همیشه پیروز است و مادیون و ابرقلدران رو به زوال و نابودى‏اند.

 کسانى‏که کافر شده‏اند چنان مپندارند این مهلتى که به آنها مى‏دهیم به سود و خیر آنهاست، بلکه مهلتشان مى‏دهیم تا گناهانشان بیشتر گردد و آنها عذابى دردناک و خفّت‏انگیز دارند.

 همانا که سخن خدا در مورد این گروه از ملحدان حق است اما آنان در کفر و نفاق خود باقى خواهند ماند، زیرا دنیا آنان را کور کرده است.

 پدر و مادر عزیزم! مى‏دانم که از دست دادن فرزند براى شما سخت است. ولى این را بدانید که ما امانتى بودیم پیش شما که دیر یا زود مى‏بایست به نزد او برگردیم. حال که بدن‏هاى ما براى مردن آفریده شده چه بهتر که این مرگ در راه خدا باشد.

 پدر و مادر عزیزم! از اینکه مزاحمت‏هائى براى شما ایجاد کردم امیدوارم که مرا بخشیده و از گناهان من درگذرید. مادر مهربانم! مى‏دانم که بهشت جایگاه چون شما مادرانى است که امانت خدا را در راه او و براى او پرورش داده‏اید و نگذاشته‏اید به انحراف کشیده شوند و ما مدیون چنین مادرانى هستیم و امیدواریم که شما اى مادر مهربان بتوانید با آن ایمان مستحکم و صبر زینب‏گونه خود آن چنان الگوئى باشید که همه از شما درس گیرند و انشاالله که شفیع ما در آخرت شما مادران که )به راستى بهشت زیر پاى مادران است( باشید.

 تنها خواهشى که از شما دارم این است که برایم گریه نکنید زیرا گریه اجرم را از بین مى‏برد. از کلیه دوستان و فامیل خواهانم که امام امت، این اسطوره صبر و مقاومت را در مقابل کفر و الحاد تنها نگذارید و همه در خط او که همان خط ولایت فقیه مى‏باشد حرکت نموده و تا پاى جان جهت به ثمر رسانیدن این انقلاب خونبار تلاش نمائید و امیدوارم که همه، صبر را پیشه خود کنیم چون خداوند با صابران است.

 چند سخنى براى پدر عزیزم. پدرم! آیا افتخار نمى‏کنى که دو فرزندت دو پشتوانه‏ات را از میان آن همه نیرنگ‏ها و تباهى‏ها به راهى درست که خدا و رسول دوستدار یک چنین راهى هستند، مخلصانه و با خاطرى آسوده براى پایدارى از دین حق فرستادى تا خونمان قوّتى باشد براى این انقلاب. من اطمینان دارم که من و دیگر شهداى اسلام هم‏عقیده‏ایم که همانا زندگى و حیاتمان باید در راه جهاد ختم گردد. درود خدا و رسول او بر تو پدر بزرگوارم و تمامى خانواده شهدا که چنین هدیه‏هائى کم‏ارزش براى شما و پرارزش براى خدا را تحویل احد یکتا نموده‏اید. انشاالله که خون کم‏بهاى‏مان بتواند ثمره‏اى باشد براى شرکت دادن کسانى‏که هنوز به این انقلاب خونبار به چشم بى‏تفاوتى مى‏نگرند.

 در آخر دست خواهرانم را مى‏بوسم و از آنان مى‏خواهم که همواره دنباله روى امام و روحانیت باشند و همچنین در برابر دوستان حق مهربان و در برابر دشمنان خدا چون شیرى غرّان باشند.   والسلام

 

 گالری عکس شهید

خاطره‌ای از علامه حسن زاده آملی

 بعد از شهادت برادرش قادر، نادر هم به جنگل رفت. 
خبر آوردند که شهید شده. نگران بودیم که جنازه توی جنگل نماند. 
فردایش دیدم در می زنند. رفتم دم در.
– بله؟
– باز کنید حاج آقا نادرم. نادر خضری.
باورم نمی شد. گفتم “تو مگر شهید نشدی؟”
گفت” بعد از ظهر که رفتیم جنگل گروهک ها محاصره مان کردند و شروع کردند به تیر اندازی.  همان وقت تیری به سمت من شلیک کردند که به درخت کنارم خورد. من هم گفتم الان است که بیایند سراغم و بکشندم، برای همین با صدای بلندگفتم” آخ! مُردم.” و روی زمین ولو شدم.”
گفتم” نادر! خیلی کلکی!”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا